0%

YUDUM

Türkiye // Türkçe


PAYLAŞ

Biyografi


021

1978 yıldın da Ardahan’da doğan Yudum, dünyaya geldiği ilk andan itibaren, halk ozanı olan dedesi Enver TATAR’ın kulağına fısıldadığı doğaçlamalarıyla, merhaba dedi hayata…
Annesi Erzincanlı, babası Ardahanlı olan Yudum, doğumundan 6 ay sonra ailesiyle birlikte İstanbul’a yerleşti…
Başta dedesi Enver TATAR ve babası Davut TATAR olmak üzere, Yudum’un ailesindeki her fert müzik bilgisine sahip ve her biri en az 1 enstrüman çalıp söylüyor. Böylesine müzisyen bir aile içerisinde yetişen Yudum, 5 yaşında okuma yazma bilmeden bağlama çalmaya başladı. 1989 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi, Türk Musikisi Devlet Konservatuarı, Çalgı Eğitim Bölümü sınavlarına giren Yudum, babası Davut TATAR’ın sınav öncesi kendisine vermiş olduğu eğitimin katkısıyla sınavı kazandı. 11 yaşındayken Gülhane’de yapılan ses yarışmasına katılan Yudum, bu yarışmada birincilik elde ederek “Altın Lale” ödülünü kazandı. Orta okul, lise ve üniversiteyi  iyi derece ile tamamlayıp 2001 yılinda da mezun oldu. Bir yandan eğitim hayatını sürdürüp, bir yandan da müzik piyasasında ilerlemeyi hedefleyen Yudum 1997 yılında Nejat Alp’in “Nerdesin” adlı parçasına yaptığı düetle müzik piyasasına adım attı. Yapmış olduğu bu düetle sektörde bir çok yapımcının dikkatini çeken Yudum, Ulus Müzik’le anlaşarak albüm çalışmalarına başladı. 1998 yılında ilk albümü olan “Bir Yudum Sevgi” yi çıkardı. 2000 yılında “Yaban Gülü”, 2003 Yılında “Yollar Hasta Ben Yorgunum”, 2007 Yılında “Türlü Türlü”  2009 Yılında “Haber Saldım” 2011 “pırıl pırıl ” 2013 yilinda “yetmedi” 2014 yilinda “Esmesun Ayruluk ” ve 2016 yılında da ” Cumartesi ” adli son albümunu çıkardı.
Müzik hayatındaki tecrübesini ve başarısının sırlarını gelecek nesillere aktarmak ve yeteneği olanları müzik dünyasına kazandırmak adına 2001 yılında ailesinin desteği ile Avcılarda T.C Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Özel Yudum Müzik okulunu kuran Yudum, 2003 yılında da Küçükçekmece Sefaköy’de Özel Yudum Müzik okulunun şubesini açtı.
Yudum’la birlikte 3 çocuk sahibi olan TATAR ailesinde diğer kardeşler bağlama keman ve ud çalarken baba Davut TATAR iyi derecede bağlama çalmakta. Anne Gönül TATAR’da son derece iyi bir sese ve yoruma sahiptir. Müziğe başladığı ilk günden beri anne, baba ve kardeşlerinin desteğini arkasına alarak müzik hayatını sürdüren Yudum için hayattaki en büyük değeri ailesidir.

2011 yilinda Haliç Üniversitesinde yüksek lisansini tamamlayan Yudum’un ilerleyen yıllardaki en büyük hedefi ise müzik konusunda akademik kariyer yapmak.

İletişim


Ajans Türkiye Menajerlik Reyhan ÖZDEMİR Avrupa Menajerlik Tahsin ÖZ

Telefon Türkiye: +90 532 494 97 83 ---------------- Avrupa: +31 6 42 44 12 97 ------------

Eposta reyhanozdemir79@gmail.com

Oynat Kapak Parça Başlığı
Parça Yayıncısı